NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

5 kierunków studiów, po których pracodawcy będą się o ciebie bić

5 kierunków studiów, po których pracodawcy będą się o ciebie bić

Ile osób pracuje w wyuczonym zawodzie? Ciekawe wnioski płyną z raportu „AKTYWNI+ Młodzi Polacy na rynku pracy” przygotowanego przez serwis Gumtree i jego partnerów. Wynika z niego, że tylko 50% absolwentów uniwersytetów i szkół wyższych pracuje w wyuczonym zawodzie.

Można zatem stwierdzić, że młodzi ludzie wybierają kierunek studiów niezgodnie ze swoimi preferencjami lub dopiero po ukończeniu studiów odpowiadają sobie na pytanie, w jakim zawodzie chcieliby spełniać się zawodowo. Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem studiów i zależy ci nie tylko na otrzymaniu dyplomu, lecz także ukończeniu kierunku gwarantującego znalezienie dobrze płatnej pracy, to poniżej znajdziesz 5 kierunków, których absolwenci nie narzekają na brak pracy.


1) Programiści na pierwszym miejscu od kilku lat i…

…nic nie wskazuje, że zmieni się to w najbliższym czasie. W ostatnich latach w Polsce zainwestowało wiele zachodnich koncernów z branży IT, które cyklicznie poszukują informatyków i programistów. Trzeba też pamiętać, że ta branża rozwija się niezwykle dynamicznie. Nowe technologie wymagają zatrudnienia specjalistów z odpowiednim wykształceniem. Specjaliści nie mają też wątpliwości, że programiści są uprzywilejowaną grupą pracowników – nie tylko mogą przebierać w ofertach pracy, lecz także negocjować warunki zatrudnienia.


2) Analitycy kredytowi

Ich zadanie sprowadza się do przeanalizowania wniosków kredytowych zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców oraz firm. Aby wykonywać tę pracę, konieczna jest umiejętność łączenia faktów i działania zgodnie z procedurami. Analitycy kredytowi mają szerokie możliwości, jeżeli chodzi o potencjalne miejsca zatrudnienia – są to wszystkie banki i instytucje zajmujące się udzielaniem pożyczek. Ponieważ rynek finansowy rozwija się nieustannie, pracy dla nich z pewnością nie zabraknie.


3) Doradcy podatkowi

Skomplikowany system podatkowy nie sprzyja przedsiębiorcom. To właśnie oni najczęściej korzystają z usług biur rachunkowych, których przybywa z każdym rokiem, to również oni poszukują doradców podatkowych. Za popytem na takie usługi pojawiają się na rynku kolejne firmy świadczące usługi doradcze i zajmujące się kompleksowym prowadzeniem księgowości dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Jeżeli masz analityczny umysł, lubisz liczyć i nie boisz się nieustannie zmieniających się przepisów, to przemyśl właśnie ten kierunek studiów.


4) Z miłości do maszyn – mechanika i budowa maszyn

Coraz częściej w zakładach pracy można spotkać maszyny. Automatyzacja pracy ma miejsce na naszych oczach. Aby wykorzystywane maszyny działały sprawnie, potrzebni są specjaliści, którzy będą w stanie je zaprojektować i przeprowadzać cykliczne prace konserwacyjne. Jeżeli uwielbiasz majsterkować, jesteś zafascynowany światem techniki i nowoczesnych rozwiązań, to z pewnością możesz liczyć, że po ukończeniu takiego kierunku bez trudu znajdziesz zatrudnienie i będziesz realizował swoje pasje.


5) Inżynierzy budownictwa

Szacuje się, że w Polsce brakuje co najmniej 700 tys. mieszkań. Choć w ostatnich latach zostało zrealizowanych wiele ciekawych inwestycji, to jednak w dalszym ciągu brakuje zarówno lokali mieszkalnych, jak i usługowych. Aby takie mogły powstawać, potrzebni są eksperci specjalizujący się w budownictwie. Wybierając ten kierunek, również możesz być pewien, że pracy dla ciebie nie zabraknie, a ty będziesz miał możliwość pracować przy realizacji nowoczesnych i ciekawych inwestycji.

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze

(brak komentarzy)
Redakcja Praca-mikolow.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.

PRACA W MIASTACH
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018